Studio Radio Gdańsk
RG Studio
ul. Grunwaldzka 18
80-236 Gdańsk
tel. 058-34-98-776 058-34-98-808
mail: studio@radio.gdansk.pl
AKTUALNOŚCI
Zdjęcie

Pierwsze na świecie nagranie utworów na róg i fortepian Carla Daniela Lorenza

Piotr Pożakowski to waltornista związany z orkiestrą Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku. Pedagog gdyńskiej Szkoły Muzycznej I i II st., adiunkt w Akademii Sztuki w Szczecinie. Występuje regularnie na koncertach solowych i kameralnych, zajmuje się też publicystyką muzyczną i działalnością naukową: ma w swym dorobku blisko 100 artykułów publicystycznych (głównie dla ogólnopolskiego dwutygodnika Ruch Muzyczny), a także publikacje naukowe na temat fortepianowej twórczości Rossiniego oraz pieśni koncertowych romantyzmu. Od wielu lat promuje mniej znany lub całkowicie zapomniany repertuar waltorniowy. Jest też autorem kilkunastu opublikowanych transkrypcji utworów na róg i zespoły kameralne.

Bożena Szull-Talar – pianistka, kameralistka, pedagog gdańskiej Akademii Muzycznej, gdzie prowadzi naukę akompaniamentu oraz klasę kameralistyki. Jako akompaniatorka współpracowała z Katedrą Instrumentów Dętych. W latach 1999-2005 pełniła funkcję prodziekana Wydziału Instrumentalnego w macierzystej uczelni. Wiele lat była wykładowczynią Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, a także członkiem orkiestry Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku. Stale koncertuje jako kameralistka i akompaniatorka, występując również na wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach, kursach i warsztatach muzycznych. Była wielokrotnie wyróżniana na konkursach jako najlepszy akompaniator.

Dokonana w studiu Radia Gdańsk w listopadzie i grudniu 2018 roku rejestracja to pierwsze oficjalnie wydane nagranie tych utworów.

Zdjęcia: Jacek Puchalski
Powrót do listy