Studio Radio Gdańsk
RG Studio
ul. Grunwaldzka 18
80-236 Gdańsk
tel. 058-34-98-776 058-34-98-808
mail: studio@radio.gdansk.pl
AKTUALNOŚCI
Zdjęcie

Almost Jazz Group

Z Ignacym poznaliśmy się pod koniec szkoły podstawowej. Obaj interesowaliśmy się jazzem
i muzyką rozrywkową więc nie trzeba było długo czekać na pierwsze wspólne występy. Wzięliśmy udział w międzynarodowym konkursie muzyki rozrywkowej, z którego przywieźliśmy nagrodę. Na studiach nasze drogi rozeszły się, ale nie na długo. Już na początku 2012 roku założyliśmy Almost Jazz Group, kwartet jazzowy, który dzięki niepowtarzalnemu brzmieniu szybko wypracował sobie wyjątkowe miejsce na polskiej scenie jazzowej. Po niespełna roku od pierwszej próby ukazał się debiutancki album Almost Jazz Group & Accordina złożony z autorskich kompozycji i standardów jazzowych, które prezentujemy także na koncertach i festiwalach.

W lutym 2013 roku otrzymałem Skrę Ormuzdową, bardzo ważną dla Kaszubów nagrodę. Na uroczystość wręczenia statuetek przygotowaliśmy kilka znanych kaszubskich melodii w nowych aranżacjach, które spotkały się z dużym aplauzem publiczności. Zaraz po koncercie narodził się pomysł, aby nagrać "kaszubską" płytę.
I stało się. Mają Państwo przed sobą album, który pełen jest ciepła i pozytywnej energii, barw i różnorodności, jak Kaszuby.

Paweł A. NowakSklad:
Paweł A. Nowak akordeon, akordina
Ignacy Jan Wiśniewski fortepian
Maciej Sadowski kontrabas
Adam Czerwiński(gość specjalny) perkusja, instrumenty perkusyjne

Realizacja dźwięku:
Jacek PuchalskiPowrót do listy