Studio Radio Gdańsk
RG Studio
ul. Grunwaldzka 18
80-236 Gdańsk
tel. 058-34-98-776 058-34-98-808
mail: studio@radio.gdansk.pl
AKTUALNOŚCI
Zdjęcie

Take It Easy w Studiu Radia Gdańsk


W maju 2005 roku w sopockim Kawiaretonie zespół Take it Easy nagrał płytę z powszechnie znanymi i lubianymi standardami jazzowymi. Krążek ten został dołączony do wrześniowego numeru miesięcznika „Jazz Forum” i zyskał bardzo przychylne recenzje. Take It Easy występowali na festiwalach Jazz w Lesie w Sulęczynie i Gdańskie Noce Jazzowe, Sopot Skok Jazz Festiwal, Sopot Molo Jazz Festiwal, Letni Festiwal Piwnicy pod Baranami, Zlota Tarka w Ilawie, I Miedzynarodowy Festiwal Jazzu Tradycyjnego w Rybniku, Komeda Jazz Festival w Slupsku, Zakopianska Wioska Jazzowa, Międzynarodowy Festiwal Jazzowy w Zielonej Górze – Green Town Of Jazz, Muzeum Jazz Festival w Ostrowie Wlkp. itd. Wszyscy muzycy, jak i ich płyta znajdują się w ankiecie Jazz Top pisma „Jazz Forum”. Obecny album jest trzecim w dyskografii zespołu
Płyta „Ze Studia Radia Gdańsk – Przemek Dyakowski – Take It Easy III” zawiera dziesięć popularnych i lubianych standardów muzyki jazzowej. Składa się z dwóch części:

A. Utwory nagrane w studio z towarzyszeniem Kwartetu Smyczkowego Capelli Gedanensis ( w realizacji Jacka Puchalskiego)
B. Sześć utworów z archiwum radiowego, nagrane „live” z udziałem publiczności dla audycji „Salon Muzyczny Radia Gdańsk” red. Krystyny Hejnowicz ( w realizacji Michała Mielnika)

Płyta wydana została przez wytwórnię Soliton, opracowanie graficzne: Jacek Staniszewski.

W koncercie 7 marca wzięli udział wszyscy muzycy uczestniczący w nagraniach.
Joanna Knitter – wokal
Artur Jurek – fort. Aranżacje
Przemek Dyakowski – saksofon
Janusz Mackiewicz – kontrabas
Roman Ślebarski – perkusja
Kwartet Smyczkowy Capelli Gedanensis
Tomasz Sowiński – perkusja

Foto: J.PuchalskiPowrót do listy