Studio Radio Gdańsk
RG Studio
ul. Grunwaldzka 18
80-236 Gdańsk
tel. 058-34-98-776 058-34-98-808
mail: studio@radio.gdansk.pl
AKTUALNOŚCI
Zdjęcie

Debata w 40. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego oraz zespół Fabryka, który zaśpiewał o tragicznych wydarzeniach Grudnia '81 W nocy z 12 na 13 grudnia 1981 roku wprowadzony został w Polsce stan wojenny. Właśnie obchodzimy 40. rocznicę tych tragicznych wydarzeń, a w Studiu Koncertowym im. Janusza Hajduna odbyła się debata ekspercka poświęcona tej wciąż żywej historii.
W dyskusji udział wzięli autorzy książki "Nikczemność i honor. Stan wojenny w stu odsłonach" - zastępca przewodniczącego kolegium IPN prof. Wojciech Polak, dr hab. Sylwia Galij–Skarbińska oraz ks. dr Michał Damazyn. Rozmowę prowadził Michał Pacześniak.

Po ciekawej debacie na scenie pojawił się zespół Fabryka.Koncert upamiętniał ofiary stanu wojennego i odwoływał się do tragicznych wydarzeń, które miały miejsce w Polsce w grudniu 1981 roku.W konwencji rocka i elektroniki zespół Fabryka zaprezentował utwory z ostatniej płyty "Dziwny stan" opowiadającej o czasie stanu wojennego. To autorskie piosenki przygotowane do anonimowych wierszy z własnymi tekstami o ludzkich uczuciach, przeżyciach, nadziei i o tęsknocie za wolnością.
Zespół wystąpił w składzie:
Sylwester Domański - wokal
Jarek Krzyżaniak - gitary
Aleksander Musiałowski - instr. klawiszowe
Wojtek Ruciński - gitara basowa
Szymon Pawlak - perkusjaFoto:Radio Gdańsk/Roman Jocher                                                                           Opracowanie: Jacek Puchalski
Powrót do listy