Studio Radio Gdańsk
RG Studio
ul. Grunwaldzka 18
80-236 Gdańsk
tel. 058-34-98-776 058-34-98-808
mail: studio@radio.gdansk.pl
AKTUALNOŚCI
Zdjęcie

SPORTOWA OSOBISTOŚĆ RADIA GDAŃSK I KONCERT „COTTON WING”

 Miniony rok dostarczył nam wielu sportowych emocji. Sprawcy największych zostali nagrodzeni na naszej gali.Tytuł Sportowej Osobowości Radia Gdańsk roku 2022 przyznaliśmy lekkoatletce Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego Annie Kiełbasińskiej, która do srebra mistrzostw świata z Doha z 2019 roku oraz wicemistrzostwa olimpijskiego z Tokio rok później dorzuciła dwa srebra w sztafetach i brąz indywidualnie w Mistrzostwach Europy w biegach na 100 i 400 metrów
Z kolei tytuł Osobowości Pomorze Biega i Pomaga 2022 odebrał podróżnik i narciarz Andrzej Guziński.
Przyznaliśmy też specjalne wyróżnienia.

Karolinie Jaszczyszyn -mistrzyni Europy w roku 2022, wicemistrzyni Europy w roku 2021, kapitanki i liderki reprezentacji rugby Biało-Zielone Ladies.

Adriannie Dadci-Smoliniec.- byłej mistrzyni Europy w judo, uczestniczki igrzysk olimpijskich w Atenach w 2004 roku, która po zakończeniu kariery zaczęła łamać bariery w sporcie i doprowadziła swoich wychowanków na podium mistrzostw świata sportowców z zespołem Downa.

Mariusza Wlazłego –utytułowanego siatkarza, który ma na siebie bardzo konkretny plan – nie trenerski, nie siatkarski – chce być psychologiem sportu.
Po części oficjalnej na scenie wystąpiła bluesowa grupa Cotton Wing, która w energetyczny sposób rozgrzała publiczność zgromadzoną w studiu.
Foto: Roman Jocher                                                                                         Opracowanie: Jacek Puchalski
Powrót do listy