Studio Radio Gdańsk
RG Studio
ul. Grunwaldzka 18
80-236 Gdańsk
tel. 058-34-98-776 058-34-98-808
mail: studio@radio.gdansk.pl
AKTUALNOŚCI
Zdjęcie

Grzane Wino w Radiu Gdańsk

 

Było smacznie ,wytrawnie i muzycznie.. Zespół tworzy pięciu wykształconych muzycznie mężczyzn grających na harmonijce ustnej, skrzypcach i gitarach.
Zespół powstał w 2016 roku i zadebiutował w eliminacjach do Przeglądu Piosenki Turystycznej „Barwinek” pod nazwą MRPP. Następnym przystankiem był Festiwal Natchnieni Bieszczadem w Cisnej, którego zostali laureatami. Folk oraz piosenka turystyczna i poetycka stanowią przestrzenie, w których zespół czuje się znakomicie. Na koncertach muzycy proponują „zanurzenie się w piękno ujętego słowami i muzyką krajobrazu”.Na dalszych etapach muzycznej podróży zmieniał się skład, więc i nazwa zespołu stała się bardziej uniwersalna. Obecnie grupa funkcjonuje pod nazwą Grzane Wino,W 2017 roku muzycy wydali pierwszą płytę zatytułowaną „Bieszczady”. W kolejnych latach pojawiały się dalsze sukcesy: koncerty, wyróżnienia i zwycięstwa, również te o charakterze międzynarodowym. Zespół rozwinął się i tchnął nowe brzmienia w życie, co poskutkowało wydaniem kolejnego krążka. W 2020 roku artyści nagrali drugą płytę pod tytułem „Zielone pudełko”, na której zarejestrowane są przede wszystkim studyjne wersje utworów prezentowanych na festiwalach i koncertach w latach 2016-2020. Z kolei w 2021 roku ukazała się płyta „Melodie nocy”.
Była to ostatnia 199 odsłona cyklu „ Muzycznych Wędrówek Łosia i Basiora” a zespół wystąpił w składzie:

Piotr Zapart - gitara akustyczna,wokal
Paweł Czop - skrzypce
Marcin Iżela - gitara akustyczna , wokal
Andrzej Zając - harmonijka ustna
Stefan Ryszkowski - gitara basowa

Foto: Roman Jocher                                                                                               Opracowanie: Jacek Puchalski
Powrót do listy