Studio Radio Gdańsk
RG Studio
ul. Grunwaldzka 18
80-236 Gdańsk
tel. 058-34-98-776 058-34-98-808
mail: studio@radio.gdansk.pl
AKTUALNOŚCI
Zdjęcie

Uroczysty finał regionalny konkursu „Jawor – u źródeł kultury” W naszej rozgłośni było gwarno, głośno, kolorowo i kreatywnie. Twórcy kultury ludowej z Pomorza to grono osób bardzo kreatywnych i bardzo pozytywnie nastawionych do świata; takich ambasadorów regionu, którzy dokładają swoją cegiełkę do rozwoju i budują tę markę Pomorza. Na pewno będziemy chcieli ten projekt kontynuować w kolejnych latach, bo widać, że warto. Nie wyobrażamy sobie, żeby prezentować kulturę polską i mówić o niej bez udziału twórców z naszego regionu. Pomorze, pod względem kultury, wybija się na tle kraju – mówił w czasie finału dr Adam Chmielecki, prezes Radia Gdańsk.Twórcom, którzy zyskali uznanie jury konkursu „Jawor – u źródeł kultury” wręczyliśmy nagrody podczas finału regionalnego w Studiu Koncertowym Radia Gdańsk imienia Janusza Hajduna w niedzielę 29 maja. Gościem uroczystości był Jarosław Sellin, sekretarz stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Generalny Konserwator Zabytków.
Laureaci regionalnych nagród głównych w trzech kategoriach to:
KATEGORIA ZESPÓŁ - ZPiT Sierakowice
KATEGORIA RĘKODZIEŁO/SZTUKA – Irena Brzeska
KATEGORIA SOLISTA – Janusz Świątkowski

Na naszej scenie zaprezentowali się również wyróżnieni:
Zespół Begebenheit
Lubichowskie Kociewiaki
Grażyny Miłosz z zespołemA zespół Ecekon pięknymi fanfarami uświtnił wręczanie nagród.

Laureaci regionalnych nagród głównych w trzech kategoriach będą reprezentować nasze województwo w finale ogólnopolskim konkursu organizowanego przez Radio Kielce, który odbędzie się w Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni koło Kielc. Wyjazd jest szansą na nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotra Glińskiego. Finał ogólnopolski odbędzie się w dniach 25-26 czerwca.

Foto: Roman Jocher                                                                             Opracowanie: Jacek Puchalski
Powrót do listy