Studio Radio Gdańsk
RG Studio
ul. Grunwaldzka 18
80-236 Gdańsk
tel. 058-34-98-776 058-34-98-808
mail: studio@radio.gdansk.pl
AKTUALNOŚCI
Zdjęcie

78 urodziny Radia Gdańsk.

Radio Gdańsk już od 78 lat nadaje swój program, informując o najważniejszych wydarzeniach w kraju i regionie.
Doroczna gala jest okazją do podziękowania nie tylko osobowościom, które z nami współpracują, ale również pracownikom Radia Gdańsk.Laureaci Radiowej Osobowości Roku
Szymon Gajda – prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.
Z wykształcenia prawnik. Odpowiada za szeroko rozumianą ochronę środowiska i odpowiednią gospodarkę zasobami naturalnymi.
i
Przemysław Sztandera – prezes Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
Z wykształcenia ekonomista, związany z finansami i bankowością. Swoim doświadczeniem dzieli się z innymi, a zarządzana przez niego Strefa jest liderem w przyznawaniu decyzji o wsparciu małych i średnich przedsiębiorstw.

Laureaci Bursztynowych MikrofonówIwona Borawska – znakomita dziennikarka, autorka wielu reportaży i artystycznych audycji, wreszcie reżyserka słuchowisk.Tomasz Klinger – dziennikarz , reporter, odpowiada za przygotowanie serwisów informacyjnych i materiałów wideo.

Nagroda Rady Programowej " Na fali"W tym roku uhonorowano nią Włodzimierza Raszkiewicza, dziennikarza , który poprzez swoje rozmowy i audycje sprawia , by świat stawał się jaśniejszy, pogodniejszy,znośny.

Podczas uroczystości wręczenia nagród nastąpiła uczta muzyczna. Na naszej radiowej scenie wystąpił MILO ENSEMBLE.Milo Ensemble to zespół złożony z muzyków pochodzących z różnych kontynentów. Muzyka wykonywana przez artystów jest bardziej zbliżona do korzeni etno i grana jest na instrumentach akustycznych – saksofony, klarnet, oud, saz, santur, trombity, bębny, kalimby. Zawiera w sobie wpływy muzyki wschodniego regionu basenu Morza Śródziemnego, polskiej muzyki ludowej, zachodniej Afryki, Tybetu i jazzu. Koncert Milo Ensemble jest formą podróży po kontynentach i stylach.

Skład zespołu:Mateusz Szemraj – oud, saz, santur                                                                      Adeb Chamoun – darabuka, riqq, daf, głosMasha Natanson – śMateusz Szemraj – oud, saz, santurpiew, skrzypce, instr. perk.Bart Smorągiewicz – sakskofony, flet                                                                      Milo Kurtis – leader, klarnet, trombity, głos, instr. perk.

Foto:RadioGdansk/Roman Jocher                                                                          Opracowanie: Jacek Puchalski

Powrót do listy