Studio Radio Gdańsk
RG Studio
ul. Grunwaldzka 18
80-236 Gdańsk
tel. 058-34-98-776 058-34-98-808
mail: studio@radio.gdansk.pl
AKTUALNOŚCI
Zdjęcie

Słuchowisko „Piąty Żywioł” w studiu Radia Gdańsk.Akcja słuchowiska rozgrywa się ponad wiek temu, w Noc Świętojańską, i przywołuje dawne wątki kultury Pomorza, Kaszub, motywy legend, podań ludowych, wierzeń słowiańskich, etyki i zwyczajów przekazywanych z pokolenia na pokolenia.
Autorski scenariusz Jadwigi Możdżer inspirowany jest kaszubską literaturą źródłową. Inicjatorką projektu pracy nad słuchowiskiem jest Katarzyna Michalska z Fundacji Wsparcia Rozwoju Społecznego „Jantar”. Idea strojenia słuchowiska, jaka przyświecała pracy w gronie dzieci, młodzieży i zawodowych aktorów, to pokazanie barw życia słowem, muzyką i dźwiękiem.

Głosy dziecięce to głosy aktorów w wieku 6-10 lat z Teatru Dziecięcego Jantark ze szkoły w Miszewie na Kaszubach. W słuchowisku namalowali świat na lądzie z głębin Bałtyku, zarówno tym co widzą, jak i tym co zmysł wzroku utracili.

Aktorzy zawodowi oraz młodzieżowi z OLPI w Gdańsku dopełniają całość wielobarwnością głosów.Realizacją dźwięku zajął się Jacek Puchalski

Foto:RadioGdansk/Roman Jocher                                                                                          Opracowanie: Jacek Puchalski

Powrót do listy