Studio Radio Gdańsk
RG Studio
ul. Grunwaldzka 18
80-236 Gdańsk
tel. 058-34-98-776 058-34-98-808
mail: studio@radio.gdansk.pl
AKTUALNOŚCI
Zdjęcie

Brytyjska legenda synth popu – Red box wystąpił w studiu Radia Gdańsk.Simon Toulson-Clarke -lider I założyciel zespołu Red box wraz z muzykami stowrzył niezwykłą wrecz rodzinną atmosferę I to nie tylko dlatego, że w obecnym składzie Red Box grają między innymi żona, córka i przyrodni brat Simona Toulsona-Clarke’a. 
Wysoka kultura grania , znakomite aranżacje, piękne harmonie i barwy głosów zachwycały nawet najbardziej wybrednego słuchaczaPodczas występu nie zabrakło wspomnień o początkach kariery. Do grupy dołączył również grający na gitarze i instrumentach perkusyjnych polak, Michał Kirmuć, którego Toulson-Clarke poznał przy okazji jednego z wywiadów.Grupa Red Box została założona w Londynie w 1983 roku przez Simona Toulsona-Clarke’a i Juliana Close’a. Nazwę – Red Box - Czerwone Pudełko – wzięli od pudełka pozostawionego po jednym z występów przez grupę Slade. Od tamtej pory Simon i ekipa przechowywali w nim mikrofony.
Zespół zadebiutował singlem „Chenko”, ale największą popularność przyniosły im utwory „Lean on Me (Ah-Li-Ayo)” i „For America”. Wśród miejsc, gdzie dźwięki te szczególnie przypadły słuchaczom do gustu, znalazła się również Polska.
W 1990 roku grupa rozpadła się, ale dwadzieścia lat później została reaktywowana przez Toulsona-Clarke’a, czego owocem był trzeci studyjny album „Plenty”

Red Box wystąpił na scenie Radia Gdańsk w składzie:
Simon Toulson-Clarke - śpiew, gitary
Derek Adams - perkusja, gitary, intrumenty klawiszowe, śpiew
Dave Jenkins - bas, śpiew
Jane Milligan – klawisze
Ali Ferguson – gitara
Michał Kirmuć - gitara, instrumenty perkusyjne

Foto: Roman Jocher                                                                                     Opracowanie: Jacek Puchalski
Powrót do listy