Studio Radio Gdańsk
RG Studio
ul. Grunwaldzka 18
80-236 Gdańsk
tel. 058-34-98-776 058-34-98-808
mail: studio@radio.gdansk.pl
AKTUALNOŚCI
Zdjęcie

80. urodziny Wojciecha Karolaka

- Zasada grania muzyki, którą przyjęliśmy, polega na tym, żeby grać to, co nam sprawia przyjemność. Z biegiem życia doszedłem do wniosku, że publiczność najbardziej lubi i najlepiej reaguje, kiedy wyczuwa, że muzycy grają coś z przyjemnością, że nie męczą się, że nie wyłażą im żyły i nie chcą zaszpanować - zapowiadał jubilat na antenie Radia Gdańsk kilkadziesiąt minut przed rozpoczęciem koncertu.
Jak deklarował, tak zagrał. Przyjemność, której doświadczali muzycy, publiczność mogła odczuć w każdym dźwięku. Magiczne brzmienie organów Hammonda, wsparte poruszającymi partiami na instrumentach dętych i perfekcyjnie dobranymi taktami perkusji wprowadzało w niepowtarzalny nastrój zarówno zebranych w Studiu im. Janusza Hajduna, jak i słuchających koncertu za pośrednictwem Radia Gdańsk.
Mistrzowi towarzyszyli wirtuozi innych instrumentów - perkusista Adam Czerwiński, gitarzysta Marcin Wądołowski i saksofoniści Tomasz Grzegorski i Przemysław Dyakowski. Ten ostatni pojawił się na scenie w końcowej części koncertu, by wykonać "Blues zajęczy", czyli utwór dedykowany właśnie jubilatowi. Jego ostatnie dźwięki płynnie przeszły w tradycyjne, okolicznościowe "Happy Birthday". Jak na prawdziwych urodzinach, nie zabrakło również prezentów dla Jubilata.


Zdjęcia: Jacek Klejment

Powrót do listy