Studio Radio Gdańsk
RG Studio
ul. Grunwaldzka 18
80-236 Gdańsk
tel. 058-34-98-776 058-34-98-808
mail: studio@radio.gdansk.pl
AKTUALNOŚCI
Zdjęcie

3City Piano Days - koncert finałowy

Finał pierwszej edycji festiwalu 3City Piano Days, organizowanego przez fundację "Źródło tworzenia", odbył się w Studiu im. Janusza Hajduna. Misją imprezy jest wspieranie i promocja artystów oraz zbieranie środków na szlachetny cel: w tym przypadku na operację uzdolnionego 14-letniego Mikołaja-niepełnosprawnego gdańskiego pianisty. Zebrano również pieniądze na edukację muzyczną oraz wyposażenie miejsc, w których pianino i fortepian byłyby doskonałym elementem poszerzającym kulturę - np. w przedszkolach, domach dziecka.
Inspiracją do powstania trójmiejskiego festiwalu był międzynarodowy dzień Piano Day. Odbywa się on w 88 dniu każdego roku. Dlaczego wtedy? Odpowiedź jest prosta - ponieważ fortepian ma 88 klawiszy. Tego dnia w różnych miastach na całym świecie odbywają się koncerty z udziałem pianistów. W Gdańsku w galeriach handlowych wystapili zarówno początkujący, jak i doświadczeni pianiści. 
W studiu Radia Gdańśk wystąpili: 
Hubert Guzowski, Gabriel Kałka, Stefan Nowak, Zofia Bekisz, Maurycy Wąsowicz, Mikołaj Charuk, Małgorzata Uziałko
Tomasz Szwelnik, Roksana Szreder, Cezary Paciorek, Ilona Damięcka, Dominik Kisiel, Mateusz Lipiński, Katarzyna Markiewicz, Aleksandra Mońko-Allen, Anna Jopek, Katarzyna Chełchowska, Hanna Podlaska, Jan Sznurek i Marcin Twardowski.Zdjęcia: Martyna Kasprzycka
Powrót do listy